פעילויות ייחודיות

תוכן עניינים:

נאמני מוזיאון

תכנית נאמני מוזיאון חושפת בני נוער צעירים לעולם ההדרכה. התכנית כוללת הכרות מעמיקה עם תכני המוזיאון השונים ולמידתם בדרך חווייתית ומסקרנת. לצד ההכרות עם תכני המוזיאון, רוכשים המשתתפים כלים רבים מעולם ההדרכה – בניית מערך הדרכה, כתיבת סיפור, מתודולוגיה, עמידה מול קהל וכד'. במסגרת התכנית המשתתפים מתנסים בשימוש במתודות שונות ככלים להעברת ידע ובפרזנצטיות.
התכנית מיועדת לקבוצה נבחרת של תלמידים (15 – 20 תלמידים בתכנית).
אנו מציעים כשלב שני לתכנית, הגעה של שכבות צעירות יותר מבית הספר לבית יגאל אלון כשבמסגרת ביקורם הם יודרכו על ידי בוגרי התכנית "נאמני מוזיאון"

ארץ כנרת

בית יגאל אלון, יחד עם חניון "ארץ כנרת" – הבית למסעות משמעותיים - מציע תכנית המבוססת על הדרכת מסע בשטח, מול נופיה המרהיבים של הכנרת. המסע יתמקד בדמותם של החלוצים – אז והיום תוך הכרות עם אתרים שונים ובהם בית הקברות כנרת, בית המוטור, גן רחל, סכר דגניה וכד'. דרך האתרים המוכרים ותוך שימוש במגוון מתודות, נדון בדילמות שונות שהעסיקו את החלוצים בראשית ההתיישבות, נבחן מהן התכונות המרכיבות את דמות החלוץ ואת הרלוונטיות של נושאים אלו למציאות הישראלית בכלל ולדור הצעיר בפרט.

פעילות שיא לתכניות "שנת מצווה"

חדרי בריחה עם סיום מלחמת העולם השנייה, המחתרות בישוב היהודי בוחרות להתאחד ולהקים את "תנועת המרי העברי" כדי לפעול יחד ולהביא לסיום המנדט הבריטי. הפלמ"ח, בפיקודו של יגאל אלון מקבל על עצמו משימה – פיצוץ 11 גשרים מרכזיים כדי לפגוע ביכולתם של הבריטים לשלוט על הארץ.
עם הגעתכם ארצה כמעפילים נעצרתם על ידי הבריטים. מכיוון שלא היו בידכם אישורי הגעה נשלחתם על תחנת המעצר! עליכם לתכנן כיצד תברחו מהמעצר, תפרצו לתחנת המשטרה הבריטית ולמשרדי סולל בונה ותגבנו את חומר הנפץ שבעזרתו תוכלו לפוצץ את הגשר!!!
כדי להצליח לצאת מהחדר תידרשו לשתף פעולה, לעבוד כצוות ולפתור מגוון חידות – רק כך תוכלו להצליח במשימתכם הנועזת! החדר מותאם לגילאי 9 ומעלה – משפחות, קבוצות נוער ומבוגרים.
שימו לב ! חדר הבריחה שלנו יכול להכיל גם קבוצות גדולות.
מספר משתתפים: 7 – 25